kerem gulsen 0 Takipçi | 0 Takip
Kategorilerim
Diğer İçeriklerim (2)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (0)

indirim kodu nedir

2014-06-18 09:46:00

İndirim Kodu Nedir?

Online alışveriş beraberinde pek çok avantajıda getirdi. Bunlardan biride evinizin sıcak ortamında, dilediğiniz mağazayı gezebilir, istediğiniz ürünleri karşılaştırabilir, hatta yurtdışından ürün getirtebilirsiniz. Hal böyle olunca, tüm büyük markalar online alışveriş furyasına katıldı. İşin enteresan tarafı o kadar geniş bir Pazar mevcutki, mahallenizdeki butik bile online satış yapabilmekte.

Bu süreci cazip hale getirebilmek adına bazı artı seçenekleri insanlara sunmak gerekiyor. Bunlardan en önemliside indirim kodu, yani insanlara özel kodlar vererek belirli %lerde indirim kuponları olarak biliniyor.

indirim kuponu

İndirim kodu neredeyse tüm siştelerde kullanıcılara sunuluyor. Farklı isinlerde kullanılabiliyor, mesela, promosyon kodu, avantaj şifresi, hediye çeki yada kupon kodu şeklinde. Bu kodlar kişiye özel olarak verilebildiği gibi, belirli alışveriş dönemlerinde (anneler günü, sevgililer günü vs.) müşterilere sunulabiliyor. En önemlisi % 10 oranlarında indirim sağlayabilmesidir.

İndirim kodları rakam ve harflerden oluşan bir karmaşa içerisinde dunulur. Bazen markalar isimlerinin sağına soluna sembol yada rakamlar eklerler. Sözlük anlamı yer almayan şifre kıvamında karmaşık yazım şekilleridir. Kod içeriğinde çok fazla karmaşık karakter bulunuyosa, mouse’unuzun sağ tuşu ile kopyalayıp yapıştırın bu sayede hata yapma riskiniz ortadan kalkacaktır.

Online olarak alışveriş yaptığınız sitelerin yöneticileri bu kodları sistemlerine tanıtıyorlar ve bu sayede siz üyelik girişi yaptıntan sonra o kodu rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Son olarak alışverişinizi tamamlarken indirim kodu kısmına kodu ekliyorsunuz ve ödemeniz gereken tutar düşüyor. Dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biride, bu kodların firmalar tarafından ücretsiz dağıtıldığıdır. Kesinlikle para ile satılan indirim kodlarını tercih etmeyiniz.

0
0
0
Yorum Yaz